Slavnosti sněženek

Bohumil Hrabal, Pavel Soukup

%
Audiokniha Slavnosti sněženek - Pavel Soukup, Bohumil Hrabal

MP3 ke stažení

299 Kč 179 KčCena vč. DPH

CD MP3

399 Kč 239 KčCena vč. DPH

Humor Beletrie LEGENDY LEGENDY

"SE ŠÍPKOVOU NEBO SE ZELÍM?"
  
Soubor Slavnosti sněženek obsahuje šestnáct povídek (Polomy v lese, Hostinec u Bernarda, Pan Metek, Na zahrádce, Králíčci v křídle, Čekání na chleba, Maminčiny oči, Jeden Dětský den, Mazánkův zázrak, Pan Kakra, Slavnosti sněženek, Přátelé, Leli, Lucinka a Pavlína, Hostina a Pan Iontek) a poprvé vyšel v roce 1978.
Autor nás zavádí do půvabné polabské krajiny kolem chatové osady v Kersku, kde od poloviny šedesátých let trávil svůj volný čas.  Většina literárních postav má svůj reálný předobraz v lidech z autorova prostředí a máme tak jedinečnou možnost seznámit se s jejich zvláštními zálibami i osudy. V textu se snoubí poetično s realistickým popisem, stylizovaná nadsázka s humornou drobnokresbou, události veselé s událostmi smutnými.
Ve skvělém podání Pavla Soukupa poznáme například podivínského tuláka se zlatým srdcem a láskou ke starým filmům panem Karkou, sběratele nesmyslných kuriozit pana Metka, nebo znovu prožijeme legendární příběh sporu dvou mysliveckých jednot nad zastřeleným kancem.
 

Autor Bohumil Hrabal
Interpret Pavel Soukup
Vydavatel Tympanum
Celková délka 09:20:00
Vydáno 2021