Pochovejte mě pod podlahu

Pavel Vladimirovič Sanajev, Jan Vondráček

%
Audiokniha Pochovejte mě pod podlahu - Jan Vondráček, Pavel Vladimirovič Sanajev

MP3 ke stažení

349 Kč 314 KčCena vč. DPH

Žánr Beletrie, Humor

„Milovala nás, ovšem s takovou tyranskou zběsilostí, že se z její lásky stávala zbraň hromadného ničení.“
„Dostojevský střihlý Dickensem. Kniha se v Rusku držela více než deset let na špičce literárních žebříčků a prodalo se jí přes milion výtisků. “

 
Částečně autobiografická kniha přináší příběh osmiletého Saši žijícího s babičkou a dědou v Moskvě koncem sedmdesátých let minulého století. Je plná někdy groteskních, jindy tragikomických příhod z běžného života, vyprávěných syrovým jazykem malého chlapce, který postupně čtenáři odhaluje, jak křehká může dětská duše být.
Chlapce si prarodiče vzali do péče coby čtyřletého proto, že jeho matka se o něj nemohla z finančních důvodů postarat. Nicméně soužití dítěte a seniorů je nelehké, způsobené nejen Saškovým špatným zdravotním stavem, ale také psychickou nevyrovnaností babičky, která dává svým nejbližším najevo lásku a zájem o ně poněkud svérázným způsobem. Její rozporuplnost zapříčiněná nelehkým životním příběhem se nám odhaluje krok za krokem, až dojdeme k jistému smíření s ní. V knize dále blíž poznáme také fungování soudobé lázeňské a lékařské péče či vztahů mezi lidmi.
V roce 2009 podle ní vznikl stejnojmenný ruský film v režii Sergeje Sněžkina.
 

 
 


Autor Pavel Vladimirovič Sanajev
Interpret Jan Vondráček
Vydavatel Tympanum
Celková délka 06:55:00
Vydáno 2021