Mých 25 let v Provenci

Peter Mayle, Pavel Soukup

%
Audiokniha Mých 25 let v Provenci - Pavel Soukup, Peter Mayle

MP3 ke stažení

219 Kč 197 KčCena vč. DPH

CD MP3

299 Kč 269 KčCena vč. DPH

Žánr Beletrie, Romantika, Cestování
Série Provence #4

Britský labužník života skládá závěrečnou poctu kraji vína, levandule, mistrálu a moře.
  

Před čtvrt stoletím vyrazil autor se svou ženou Jennie na nenápadnou dovolenou do Nice a obrátilo jim to život naruby. I když zprvu to vypadalo, že nebude dovolená stát za nic, protože neustále pršelo. Před nepříznivým počasím v Anglii chtěli utéct do slíbeného ráje, a teď tohle! Rozhodli se vrátit domů, kde se překvapivě na místní poměry počasí umoudřilo. Jenže při cestě zpět se to rozhodli vzít autem přes oblast Provence a zároveň počasí se rozhodlo jim vynahradit své škaredé chování… Pak už se stačilo jen usadit do jedné z nesčetných kaváren, dát si šálek kávy a vznikla láska na celý zbytek života. Přestěhovali se tam a nikdy svého rozhodnutí nelitovali.
V této poctě jednomu z nejmalebnějších míst na Zemi Mayle vzpomíná na začátky v novém prostředí a popisuje každodenní zvyklosti místních, lidové léčitelství, obchody, restaurace, sousedské radosti i starosti, gastronomické speciality a neodmyslitelné dobré víno. Nahlédneme také do autorových myšlenek, poznatků a okouzlení krajinou.
Byť sledujeme postupné pronikání ruchu, byznysu a globalizace do ospalé francouzské provincie, stále je to podle autora dobré místo k životu.
Jedná se o závěrečnou autorovu vzpomínku a jistě nemůže chybět v knihovně, protože opět obsahuje to, proč se k jeho knihám čtenáři často a rádi vrací – radost ze života.
 
 


Autor Peter Mayle
Interpret Pavel Soukup
Vydavatel Tympanum
Celková délka 05:18:00
Vydáno 2021