Hvězdný prach

Neil Gaiman, Matouš Ruml

%
Audiokniha Hvězdný prach - Matouš Ruml, Neil Gaiman

MP3 ke stažení

339 Kč 170 KčCena vč. DPH

CD MP3

389 Kč 194 KčCena vč. DPH

Žánr Děti, Fantasy

Spadlá hvězda je klíč ke štěstí, jak uslyšíte v podání Matouše Rumla

Podivná vesnička, obyvatelé jsou nemluvní a zachmuření. U jediné mezery ve zdi dnem i nocí stojí stráže, aby zabránily zvědavcům projít ven, nebo se dostat dovnitř. Jen jednou za devět let svou hlídku opouštějí, to když se na louce za zdí koná zvláštní a neobyčejný trh. Na jednom takovém se seznámí Dunstan Thorn s tajemnou zakletou kráskou. Setkání nezůstane bez následků, narodí se Tristran. Matka dítě zanechá u mezery s lístečkem, že je dítě Dunstanovo. Chlapec vyrůstá v otcově rodině, a když je mu sedmnáct, nešťastně se zamiluje. Protože touží imponovat mladinké dívce, slíbí, že jí k nohám přinese spadlou hvězdu. Za odměnu má získat dívčino srdce. Tristramovo putování ale není bez nebezpečí, dokonce ho na životě ohrožují čarodějnice a jiné nepříjemnosti, jenže na konci cesty chlapec za odměnu získá mnohem víc, než si z počátku myslel…
Hvězdný prach získal v roce 1999 ocenění Mythopoeic Society v oblasti literatury pro dospělé čtenáře a o rok později cenu Alex Award od American Library Association za jednu z deseti nejlepších young adult knih.
Hudba Mario Buzzi. Režie Alexandra Bauerová. Zvuk Jiří Pochvalovský. Vyrobilo studio Soundguru. Ilustrace © Martina Kurková.  Úprava obalu pro CD Natalie Oweyssi. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek.
 
 


Autor Neil Gaiman
Interpret Matouš Ruml
Vydavatel Tympanum
Celková délka 07:00:00
Vydáno 2021