Rady jak umírat a žít lepší život

Jeho svatost Dalajlama XIV., Jeffrey Hopkins, Ivana Jirešová

Audiokniha Rady jak umírat a žít lepší život - Ivana Jirešová, Jeho svatost Dalajlama XIV., Jeffrey Hopkins

MP3 ke stažení

249 KčCena vč. DPH

Psychologie Populárně-naučná

Pokud si nejsme vědomi vlastní smrtelnosti, nepovede se nám využít možnosti, které s sebou přináší život.
text pro distribuce:  Jeho Svatost Dalajlama komentuje středověkou báseň o přípravě na smrt, překonání strachu z ní a doplňuje ji příklady pro hlubší porozumění tématu.
 
Jeho Svatost Dalajlama rozebírá báseň o sedmnácti slokách, kterou napsal historicky první pančhenlama, který získal tento titul za života, Lozang Čhökji Gjalcchän a jmenuje se Prosba o vysvobození z hrozivé tísně přechodného stavu, Hrdina osvobozující od strachu. Mnozí Tibeťané si ji denně připomínají, když meditují o umírání.
Popisuje speciální buddhistické techniky k překonání strachu ze smrti. Jak využít stadia umírání k duchovnímu pokroku. Rozebírá postupně každou její sloku a na závěr ještě přichází shrnutí, které vyzdvihují hlavní myšlenky a přináší konkrétní rady pro každodenní život. Jak a proč meditovat o pomíjivosti, jak vytvořit vhodné prostředí pro umírající, jak praktikovat meditace během umírání. Výklad prokládá příběhy duchovních setkání a událostí kolem volby posledního pančhenlamy tak, jak je sám prožíval.
Celou knihou se jako červená nit vine snaha o zbavení se strachu ze smrti, uvědomění si drahocennosti času života.
 
 

Autoři Jeho svatost Dalajlama XIV., Jeffrey Hopkins
Interpret Ivana Jirešová
Vydavatel Tympanum
Celková délka 04:43:00
Vydáno 2021