Všímavost a soucit se sebou

Jan Benda, Miroslav Černý

%
Audiokniha Všímavost a soucit se sebou - Miroslav Černý, Jan Benda

MP3 ke stažení

339 Kč 305 KčCena vč. DPH

Žánr Populárně-naučná, Psychologie
Edice HODNOTY

Proměna emocí v psychoterapii
Soucit k sobě vede ke štěstí
 Poutavá kniha pro odborníky i laiky o podstatě a metodách všímavosti jakožto cestě ke zdraví, štěstí, a soucitu k nám samým i všem živým bytostem. 
 
Cesta za poznáním sebe sama je tím nejúžasnějším dobrodružstvím. Kanonické texty nejvyššího budhistického učení Abhidhammy skrývají mnoho poznatků o lidské mysli a v posledních letech stále více pronikají do metod západní psychologie. Kniha nabízí cennou inspiraci pro odborníky i pro všechny zájemce o sebepoznávání, seberozvoj, a práci s emocemi. Autor čerpá z vlastní terapeutické a meditační praxe, i z nejnovějších výzkumů v oblasti emocí, všímavosti a soucitu se sebou samým. Představuje moderní a dosud nepublikované psychoterapeutické postupy. Kniha nabízí teoretický výklad i praktický popis celkem osmnácti cvičení, která posluchačům umožní zážitkovou zkušenost. Neboť u všímavosti platí, že: „jedna unce praxe je cennější než tuna teorie.“  
 
Jan Benda (1974) je psycholog a psychoterapeut, trenér a kouč. Žil jako dělník na Floridě, jako mnich v džungli na Šrí Lance, setkal se s utrpením druhých a prožíval i své vlastní. Žák Mirka Frýby, zakladatele satiterapie (léčby všímavostí) v České republice, a absovolvent výcviku Pesso Boyden psychomotorické terapie (PBSP). Ve své práci čerpá z již dvacetileté praxe v oblasti klinické psychologie a psychoterapie. Je autorem řady odborných a populárních publikací, přednáší o všímavosti na katedře psychologie FF UK v Praze.
 
 


Autor Jan Benda
Interpret Miroslav Černý
Vydavatel Tympanum
Celková délka 07:20:00
Vydáno 2022