Cilčina cesta

Heather Morrisová, Dana Černá

Audiokniha Cilčina cesta - Dana Černá, Heather Morrisová

CD MP3

399 KčCena vč. DPH

Žánr Beletrie, Historie

Přežila koncentrák, aby skončila v gulagu. Přesto neztratila touhu žít a milovat…
Když bylo Cecílii Kleinové pouhých šestnáct let, odvlekli ji do koncentračního tábora Osvětim-Březinka. Krásné dívky si brzy povšiml i velitel Schwarzhuber, díky jehož přízni Cilka přežila v nacistickém pekle tři dlouhé roky. Namísto vytoužené svobody na ni však v roce 1945 čeká soudní proces, který jí coby údajné kolaborantce a špionce vynese patnáct let nucených prací!
Dívčiným příštím domovem se tak stane gulag ve Vorkutě, ležící sto šedesát kilometrů za polárním kruhem, kde na ni čeká další ponížení a utrpení. Odvážná a přičinlivá Cilka si však i tady brzy najde svou vlastní cestu – vyškolí se na zdravotnici a díky novému poslání i podpoře kamarádek ze svého baráku zvládne v sibiřském očistci přežívat den za dnem, měsíc za měsícem, rok za rokem… A postupně se přesvědčuje o tom, že i na tak hrůzyplném místě může člověk najít dobro, přátelství nebo lásku.
V románu volně navazujícím na bestseller Tatér z Osvětimi autorka sleduje další osudy jedné z vedlejších postav své úspěšné prvotiny.
 


Autor Heather Morrisová
Interpret Dana Černá
Vydavatel OneHotBook
Celková délka 11:13:00
Vydáno 2022