Zločiny s pečetí modré krve

Vlastimil Vondruška, Jan Hyhlík

%
Audiokniha Zločiny s pečetí modré krve - Jan Hyhlík, Vlastimil Vondruška

MP3 ke stažení

799 Kč 719 KčCena vč. DPH

Historická detektivka Novinky

EDICE PROSTÁ ČETBA
Speciální edice na přání posluchačů. Bez hudebních předělů a podkresů. Soubor sestavil Vlastimil Vondruška.
Jiří Adam z Dobronína
Zločiny s pečetí modré krve
 

 
Boskovická svodnice – čte Jan Hyhlík
Královský písař Jiří Adam z Dobronína se vydává z vyššího povolání na Moravu. V Boskovicích tou dobou dojde k podivné smrti snoubenky mocného pána Kryštofa z Boskovic, panny Žofky. Záhy se ukáže, že Žofka nebyla první ženou pána z Boskovic, která zemřela za podivných okolností.
Velhartické pastorále– čte Jan Hyhlík
Jiřího Adama z Dobronína zavede případ na hrad Velhartice, kde byly v časech krále Jiřího z Poděbrad na čas uloženy české korunovační klenoty. A jak se zdá, v oné době se stalo něco, co ještě po desetiletích vede zasvěcené k tomu, aby vraždili.
           
Otrávený pohár – čte Jan Hyhlík
Královského písaře Jiřího Adama z Dobronína pozve rakovnický hejtman Jindřich z Vřesovic na svatbu na hrad Krakovec. Jindřich a Jiří Adam spolu v mládí studovali a i po dlouhých letech se stále považují za důvěrné přátele, což je v nejistých časech panování krále Ferdinanda I. Habsburského vzácnost. Během oslav kdosi otráví ženicha. A záhy dojde k další vraždě. Motiv je zdánlivě jasný, stejně jako vrah. Přesto Jiřímu Adamovi na celém případu cosi nehraje...
 
Smrt mučednice – čte Jan Hyhlík
Nejvyšší hofmistr Zdeněk pozve do Posázaví na svůj hrad Šternberk divadelní společnost, aby sehrála pro panovníka představení o umučení svaté Doroty. Ferdinand I. Habsburský se vrací z Vídně do Prahy, protože se chystá zemský sněm a královna Anna vyjádřila přání svého muže překvapit a sama pro něj divadelní hru napsala. Jenže herečka, která měla ztvárnit mučednici, zemře doopravdy. Jiří Adam z Dobronína , který je na hradě také hostem, se pouští do diskrétního vyšetřování případu.
 

Autor Vlastimil Vondruška
Interpret Jan Hyhlík
Vydavatel Tympanum
Celková délka 22:25:00
Vydáno 2022