Ve znamení Kon-tiki

Thor Heyerdahl, Petr Horký

%
Audiokniha Ve znamení Kon-tiki - Petr Horký, Thor Heyerdahl

MP3 ke stažení

368 Kč 331 KčCena vč. DPH

CD MP3

398 Kč 358 KčCena vč. DPH

Žánr Dobrodružná, Cestování, Autobiografie
Edice STOPY

„Hranice? Sám jsem nikdy žádné neviděl. Ale slyšel jsem, že existují v myšlenkách některých lidí.“ THOR HEYERDAHL
 
28. dubna 1947 vyplul z Peruánského Callaa balzový vor se šesti muži a papouškem. Jeho kapitánem byl tehdy třiatřicetiletý Thor Heyerdahl a jejich cílem byla Polynésie.

Thor Heyerdahl patří k nejznámějším objevitelům všech dob. Jeho pozoruhodný život a výpravy představují nevyčerpatelný pramen inspirace. Nikdo mu nevěřil, ve vědeckém světě se mu smáli. Jak by mohli Inkové doplout z Peru do Polynésie a osídlit ji? A jak se jim to podařilo, když neměli plavidla, která by byla schopná tu dálku překonat? „Já jsem si tak jist, že indiáni pluli přes Tichý oceán na vorech, že jsem ochoten sám takový vor postavit a plout přes moře, jen abych dokázal, že to je možné.“ Thor Heyerdahl, umanutý zoolog a dobrodruh, 28. dubna 1947 vyplul s pěti přáteli na osamělou cestu Tichým oceánem, aby pochybovače přesvědčil, že jihoameričtí indiáni toho byli schopni. Pluli osaměle, ale s velkým odhodláním na balzovém voru uprostřed oceánu. Čtivé svědectví o životě na moři bez moderního vybavení, zato s velkým porozuměním a pokorou vůči oceánu i někdejším indiánským mořeplavcům.
 
 
Petr Horký (1973)
Český dokumentarista, cestovatel, moderátor a spisovatel. Navštívil asi stovku zemí, přešel Grónsko, došel na severní pól, objevil potopené lodě na Maledivách. Narodil se v Brně, kde vystudoval Pedagogickou fakultu MU, obor občanská výchova a speciální pedagogika. Je známý jako televizní moderátor (Oáza, Pyramida, Elixír, Studio 6, Obrazovka a další). Vystudoval i Filmovou školu Miroslava Ondříčka v Písku, obor režie. Za film Století Miroslava Zikmunda byl nominován na Českého lva, je dvojnásobným držitelem Ceny Egona Ervína Kische. Na svém kontě má několik desítek dokumentárních filmů. Mimo jiné natáčel s Thorem Heyerdahlem, Jane Goodallovou, Reinholdem Messnerem, Arthurem C. Clarkem, Erichem von Dänikenem a dalšími.


 


Autor Thor Heyerdahl
Interpret Petr Horký
Vydavatel Tympanum
Překladatel Dagmar Chvojková-Pallasová
Celková délka 08:45:00
Vydáno 2023