Zneužití

Heinz-Peter Röhr, Miroslav Černý

%
Audiokniha Zneužití - Miroslav Černý, Heinz-Peter Röhr

MP3 ke stažení

285 Kč 256 KčCena vč. DPH

Žánr Psychologie

Léčba následků sexuálního či emočního násilí

Díky těm, kteří měli odvahu otevřeně hovořit o svých zážitcích a pocitech a s ochotou poskytli své soukromé zápisky, můžeme hlouběji porozumět dynamice sexuálního zneužívání.

Lidé, kteří byli ve svém dětství vystaveni sexuálnímu nebo emočnímu zneužívání, trpí často ještě po desetiletích následky těchto prožitků. Zneužívání představuje vždy masivní zásah do osobnosti člověka a vede k duševním či tělesným následkům. Dotyční přicházejí do psychoterapie s nejrůznějšími obtížemi – problémy s vlastní identitou, sexuálními obtížemi, psychosomatickými poruchami, depresemi a úzkostmi, závislostí, často též s ohrožením sebevražedným jednáním. 
Heinz-Peter Röhr opět na pozadí pohádky bratří Grimmů (Allerleirauh) a na četných kazuistikách z vlastní psychoterapeutické praxe fenomén sexuálního a emočního zneužívání popisuje, dává porozumět jeho následkům a ukazuje možnosti léčby a uzdravení. Pohádky nejsou jen četbou pro děti. Jsou to projekční plochy, které nás uvádějí do cizího, a přece důvěrně známého světa. Jestliže některá pohádka přesně odráží problematiku pacienta či pacientky, pak má mimořádnou hodnotu pro psychoterapeutický proces.
 


Autor Heinz-Peter Röhr
Interpret Miroslav Černý
Vydavatel Tympanum
Celková délka 07:15:00
Vydáno 2024